Результати здійснення контролю за встановленням цін на соціально значущі товари

 

На адресу  Головного Управління  Держпродспоживслужби в Рівненській області надходить велика кількість звернень від громадян про зростання цін на продукти харчування. Найбільше скарг надходить про  завищення цін на гречку, олію соняшникову, борошно, макарони. Всі звернення оперативно опрацьовуються спеціалістами , а факти , викладені в них ,  досліджуються шляхом проведення перевірок за встановленням суб’єктами господарювання максимально допустимих торгівельних надбавок.

Так, 17.03.2022 , було здійснено моніторингу цін в магазині «Наш Край» в м. Сарни. Під час здійснення перевірки , виявлені завищення цін на крупу гречану та цукор.  Після проведення роз’яснювальної роботи , суб’єктом господарювання знижено ціни на дані продукти: на гречку-  з 76 грн. до 73,40 грн., на цукор – з 31 грн до 29,70 грн.

За скаргою споживача було здійснено перевірку цін в магазині, який знаходиться в с. Підліски. З суб’єктом господарювання проведено роз’яснювальну роботу. Порушення ціноутворення  усунуто.

18.03.2022, за скаргою отриманою в телефонному режимі, на один із магазинів «Від і До» , що в місті Рівне щодо підвищення цін на цукор, борошно, олію та гречку, був здійснений виїзд в магазин. За результатами проведеної роботи ціни було виявлено завищена допустимих торговельних надбавок на соціально значущі товари. Після проведення роз’яснювальної роботи,  керівник закладу оперативно зменшив ціни встановивши рівень торгівельної надбавки на рівні 10%, зокрема: олія – з 54 грн зменшена на 50,82; гречка – з 57 грн на 50 грн; борошно за 2 кг – з 50 грн на 44 грн; цукор – з  30 грн на 25,85 грн.

 

Звертаємо увагу, що більшість суб’єктів господарювання  виконують вимоги спеціалістів сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області та встановлюють ціни з дотриманням гранично допустимої торгівельної надбавки 10%, що відповідає вимогам чинного законодавства.

 

У випадку виявлення завищення цін, звертайтесь на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області :
м.Рівне, вул. Малорівненська , 91 та за тел. 098-76-68-738