Радіоефір. ДОСЛІВНО: Небезпечні рослини Рівненщини

 

10.08.2021 на базі Філії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Рівненська регіональна дирекція» відбувся радіоефір на тему «Небезпечні рослини Рівненщини» за участю спеціалістів управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області та Департаменту охорони здоров’я РОДА .

В ефірі озвучено:

  1. Характеристика небезпечних рослин Рівненщини (борщівник Сосновського, амброзія полинолиста, вовчі ягоди, аконіт (борець), блекота, дурман звичайний, беладонна, віх отруйний (цикута), болиголов плямистий, тощо), їх вплив на організм людини.
  2. Питання віднесення шкідливих організмів до Переліку регульованих шкідливих організмів (Наказ Мінагрополітики від 16.07.2019 № 397).
  3. Заходи боротьби, ліквідації та локалізації вогнищ шкідливих організмів; питання контролю за їх виконанням, адміністративної відповідальності за невжиття заходів по боротьбі з бур’янами (Кодекс України про адміністративні правопорушення – ст.52. Псування і забруднення с/г та інших земель)

Акцентувалась увага на співпраці із органами місцевого самоврядування, виконавчої влади щодо виявлення вогнищ, визначення власників (користувачів, балансоутримувачів) забур’янених територій, а також  розробки та впровадження регіональних програм по боротьбі із шкідливими організмами.