Проведено перевірки на достовірність розміщення зразків насіння і садивного матеріалу

 

Відділом контролю в насінництві та розсадництві було перевірено достовірність розміщення на території Рівненської області зразків насіння і садивного матеріалу, ввезених на територію України сортів, не занесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні або Переліку сортів рослин ОЄСР, які використовуються виключно для селекційних, дослідних робіт і експонування.

В 2021 році три суб’єкти господарювання заявили про завезення та розміщення, згідно Підтверджень, на території Рівненської області зразків насіння, не включених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, або Переліку сортів рослин ОЄСР, а саме:

  • ТОВ «Нунемс Україна» було завезено насіння огірків та моркви та висіяно в повному обсязі на території ФГ «Агропоступ» с. Тараканів Дубенського району Рівненської області на площі: огірки –1 га, морква – 0,65 га;
  • ТОВ НВМП «Антарія» з трьох заявлених сортів кукурудзи цукрової було завезено та висіяно  на території ФГ «Думолко» с. Тараканів Дубенського району Рівненської області один сорт на площі 4 га;
  • ТОВ «Сингента» було завезено  насіння кукурудзи цукрової 7 гібридів з 8 заявлених, які були висіяні в ТОВ ВКП «Щедра Нива» м. Радивилів Дубенського району Рівненської області на площі 0,7 га. Овочеві культури: перець однорічний, помідори їстівні, капуста цвітна, капуста броколі, капуста білоголова, цибуля городня, кавун звичайний, салат посівний головчастий та горох посівний в ВКП «Щедра Нива» м. Радивилів Рівненської області  не завозились і не розміщались.

Слід зазначити що ввезення сортів не внесених до Реєстру сортів рослин України та/або до Переліку сортів рослин ОЕСР можуть здійснюватись фізичними особами – підприємцями або юридичними особами, які здійснюють виробництво насіння та/або садивного матеріалу, діяльність яких згідно з установчими документами пов’язана з селекційними, дослідними роботами, на підставі Підтвердження. Для отримання підтвердження суб’єкт насінництва та розсадництва звертається до Держпродспоживслужби або до центру надання адміністративних послуг із заявою за встановленою формою.

Контроль за використанням зразків насіння і садивного матеріалу, що ввозяться для селекційних, дослідних робіт і експонування, а також за врожаєм, отриманим з таких зразків, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва.