Інформація віділу ринкового та метрологічного нагляду про проведену роботу за 1 півріччя 2021

 

За І півріччя 2021 року спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області на виконання плану роботи проведено 15 виїзних перевірок характеристик продукції щодо дотримання вимог законодавства про державний ринковий нагляд у розповсюджувачів продукції. Проведеними плановими перевірками встановлені порушення законодавства про державний ринковий нагляд у 12 суб’єктів господарювання, крім того, проведено 5 перевірок стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, 5 позапланових перевірок характеристик продукції у розповсюджувачів.

За порушення вимог статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» складено 1 протокол та винесено 1 постанову, сума застосованих штрафів до суб’єктів господарювання становить 51,00 тис. грн.

За І півріччя 2021 року винесено 51 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, а саме: 12 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку, 12 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність, 21 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом усунення формальної невідповідності, 5 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку на строк проведення експертизи (випробування), 1 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом заборони надання продукції на ринку.

Під час проведення дослідження споживчого ринку м. Рівне і Рівненської області та під час планових заходів на постійному контролі у спеціалістів відділу ринкового та метрологічного нагляду продукція зазначена у дорученнях Держпродспоживслужби, а саме: подовжувач на котушці, електрочайники та конструктори в складі яких є деталі, зокрема магнітні елементи невеликих розмірів, які не відповідають встановленим вимогам та можуть завдати шкоди суспільним інтересам.