Про підвищення ураженості зернових культур хворобами

 

Сигналізаційне повідомлення

До уваги товаровиробників, при встановленні фітосанітарного стану області, спеціалістами фітосанітарної безпеки відмічено  зростання ураженості рослин зернових культур хворобами, на що активно впливає висока вологість повітря  у поєднанні із підвищенням температурного режиму, створюються сприятливі умови для розвитку та поширення небезпечних хвороб озимих зернових культур.

Так, наразі на зернових культурах спостерігається прогресування  захворювання грибковими хворобами, зокрема борошнистою росою (яка зафіксована на  45% обстежених площ з ураженням  рослин  15-25%, максимально до 35%), септоріозом, бурою листковою іржею, гельмінтоспоріозом, темно-бурою, сітчастою плямистостями. Такі хвороби розвиватимуться на рослинах, передусім в загущених посівах на добрих агрофонах.

Під час колосіння в багатьох посівах зернових культур ймовірний розвиток летючої та інших видів сажкових хвороб. За підвищеної вологості й температури повітря 28-30°С на колосках, можуть розвиватися фузаріоз, септоріоз. Особливо небезпечним може бути раннє зараження колоса фузаріозом, зокрема у фазу цвітіння, що створюватиме передумови формування щуплого неповноцінного зерна. Розвиток кореневих гнилей призводитиме до осередкового розвитку білоколосості та щуплозерності.

До початку хімічних обробок необхідно організувати детальні обстеження кожного поля з метою визначення ураженості хворобами  рослин.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

 

Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики

 та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки