КОМПЕНСАЦІЯ ДО 80% ВИТРАТ НА ПРИДБАННЯ САДИВНОГО МАТЕРІАЛУ!

 

10 березня 2021 року на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято Постанову № 185, яка визначає порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників”, а саме державної підтримки садівництва, виноградарства та хмелярства.

Суб’єктам господарювання, які закладають плодово-ягідні насадження, виноградники та хмільники, бюджетні кошти надаються на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний рік, для компенсації витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених у період з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року на:

 • придбання садивного матеріалу – до 80% (після проведення садіння або ремонту насаджень);
 • спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення – до 50%;
 • нове будівництво та реконструкція холодильників, цехів переробки та об’єктів із заморожування продукції – до 50%;
 • придбання технологічних ліній для товарної обробки та переробки продукції – до 50%;
 • придбання техніки, механізмів та обладнання – до 30%.

На отримання бюджетних коштів мають право суб’єкти господарювання:

 • стосовно яких не порушено справу про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
 • які не мають на перше число місяця, в якому приймається рішення про включення до розподілів бюджетних коштів для компенсації витрат за напрямами, визначеними пунктом 4 Порядку, і реєстрів суб’єктів господарювання, яким нараховано компенсацію вартості за напрямами, визначеними пунктом 5 Порядку, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.

Для отримання компенсації витрат на садивний матеріал і роботи за зазначений період суб’єкти господарювання подають до 1 травня або 15 жовтня 2021 р. обласним комісіям такі документи:

 • заявку на отримання бюджетних коштів;
 • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
 • письмове зобов’язання щодо повернення до державного бюджету в місячний строк бюджетних коштів у разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання;
 • засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання копії документів, що посвідчують право власності та/або користування земельною ділянкою;
 • засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію проектної документації на створення виноградників столових сортів, плодово-ягідних насаджень і хмільників та копію затвердженої Мінекономіки проектної документації на створення виноградників технічних сортів;
 • акт інвентаризації насаджень за формою, затвердженою Мінекономіки;
 • акт про фактичний обсяг виконаних робіт і витрат за формою, затвердженою Мінекономіки;
 • реєстри витрат на садивний матеріал і роботи разом із завіреними копіями первинних бухгалтерських документів, що підтверджують такі витрати та облік їх на балансі, зокрема документів про здійснення оплати товарів і послуг;
 • засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання копії таких сертифікатів на садивний матеріал (у разі садіння (ремонту) насаджень): для садивного матеріалу вітчизняного виробництва — сертифіката, що засвідчує сортові якості садивного матеріалу, та сертифіката, що засвідчує товарні якості садивного матеріалу; для ввезеного на митну територію України садивного матеріалу – фітосанітарного сертифіката та сертифіката країни-експортера;
 • фотоматеріали з підтвердженням садіння (ремонту) насаджень, спорудження шпалери та встановлення систем краплинного зрошення.

 

Відділ нагляду в насінництві та розсадництві нагадує, що треба бути особливо обачними при купівлі саджанців. Обов’язково перевіряйте, чи включений відповідний сорт до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні на відповідний рік; враховуйте вимоги законодавства щодо строків його поширення. Вимога включення до Реєстру стосується в тому числі імпортного садивного матеріалу.

Найкраще купувати саджанці в місцевих господарств, які включені до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на поточний  рік. Там  зазвичай вирощують високоякісний посадковий матеріал районованих для нашої області сортів. В іншому випадку рекомендуємо звертати увагу на наявність фітосанітарного та/або карантинного сертифікатів для уникнення ризику розповсюдження регульованих шкідливих організмів.

Перевіряйте, чи зареєстровані «Сертифікат, що засвідчує сортові якості садивного матеріалу» та «Сертифікат, що засвідчує товарні якості садивного матеріалу» в Реєстрі сертифікатів. Зі зразками цих сертифікатів можна ознайомитися тут, зі зразком фітосанітарного та карантинного сертифіката – за посиланням, а зі зразком сертифіката країни-експортера – перейшовши за наступним посиланням.

Якщо у Вас виникла підозра, що товарні якості саджанців не відповідають показникам, заявленим у «Сертифікаті, що засвідчує товарні якості садивного матеріалу» Ви можете не пізніше 10 календарних днів з дня придбання звернутися до аудитора із сертифікації (агронома-інспектора) органу із сертифікації щодо відбору проби. У разі виявлення розбіжності між показниками на величину, що перевищує допустимі відхилення, Ви можете звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області щодо проведення арбітражного визначення якості садивного матеріалу. Арбітражне визначення товарних якостей садивного матеріалу проводиться за збудниками грибкових і бактеріальних хвороб, вірусами та мікоплазмою.