До уваги виробників насіння!

 

В дію вступило Рішення Європейського Парламенту 2020/1544 від 21 жовтня 2020 року. Воно було опубліковане 26 жовтня 2020 року в Офіційному віснику ЄС та набуває чинності через 20 днів після публікації. Відповідно до цього рішення, українські виробники зможуть експортувати до країн Європейського Союзу насіння, що відноситься до двох схем сортової сертифікації Організації Економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), а саме 1) зернові культури (овес, ячмінь, рис, жито, пшениця, тритикале) та 2) кукурудза та сорго. Це стало можливим завдяки впровадженню в Україні сортової сертифікації насіння за схемами ОЕСР.

Нагадуємо, що Україна приєдналася до чотирьох таких схем: 1) зернові культури, 2) кукурудза та сорго, 3) хрестоцвітні та інші олійні і прядивні види, 4) кормовий та цукровий буряки.

Рішення Європейського Парламенту сприятиме підвищенню якості вітчизняного насіннєвого матеріалу, конкурентоспроможності українських сортів в європейській маркетинговій мережі насіння і, звісно, створенню нових ринків збуту.