Результати дослідження (випробування) іграшки для дітей віком до трьох років

 

Відділом ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області відповідно до секторального плану на 2020 рік  проведена планова перевірка характеристик продукції у суб’єкта господарювання, що здійснює реалізацію дитячих іграшок у магазині міста Рівного.

Під час проведення перевірки був відібраний зразок продукції іграшка – музичний телефон з дзеркалом ТМ “Be Be Lino” (артикул В 058/1810, дата виготовлення 10.2018, штрих код 4823091300561, виробництво Китай, імпортер ТОВ «Паритет-Тойс», вул. Академіка Туполєва, 17, м. Київ, 04128, Україна, Item No 57112) для проведення лабораторних досліджень.

За результатами випробувань Державного підприємства «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту споживачів» іграшка – музичний телефон з дзеркалом ТМ “Be Be Lino” не відповідає вимогам за показником марковання, а саме: іграшка не має попередження щодо передбачуваного використання іграшки, яке зумовлено її функцією, розміром та характеристиками (у наявності дрібні частини – існує небезпека задухи для дітей віком до 3 років), що не відповідає вимогам п. 7.1 ДСТУ ЕК 71-1:2018 (ЕІ\ 71-1:2014 +А1:2018, IDT) “Безпечність іграшок. Частина 1. Механічні та фізичні властивості”, також, іграшка не має попередження щодо наявності дрібних частин – існує небезпека задухи для дітей віком до 3 років, що не відповідає вимогам за маркованням п. 37 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018  №  151.

Також, за результатами випробування встановлено, що масова частка свинцю становить 162000 мг/кг (нормативним документом передбачено не більше 1000 мг/кг), що не відповідає вимогам Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р.  № 139 (додаток  № 1, п.7; додаток № 2).

Згідно сценарного плану ймовірності виникнення ризику, що може становити продукція-іграшка музичний телефон з дзеркалом  ТМ “Be Be Lino”, артикул В 058/1810 становить високий рівень загрози.

Відповідно до вимог законодавства про ринковий нагляд та з урахуванням високого рівня загрози для споживачів, суб’єкту господарювання як розповсюджувачу продукції надано рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом заборони надання продукції на ринку.

Інформацію щодо розповсюдження іграшки яка становить високий рівень загрози внесено до Національної інформаційної системи державного ринкового нагляду Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Вартість відібраних зразків та витрати, пов’язані з проведенням експертизи, суб’єктом господарювання відшкодовані до Державного бюджету України.