Фітосанітарний стан розвитку шкідників та хвороб с/г культур в області станом на 25 серпня 2020 року  

 

Звітний період  серпня характеризувався жаркою погодою , середні температурні показники досягли 20,8°. Сума ефективних температур вище +10° становила 889°, що на 60° вище норми.

Дощі пройшли в останні дні  сума яких склала 25,4мм, що становить 134% норми.

Такі погодні умови значно покращили стан ґрунту для посівної компанії.

На стерні спостерігається розвиток та розмноження мишоподібних гризунів. Середня чисельність  становить 1 жила колонія на гектар, що в межах минулого звітного періоду, достатня кормова база  та погодні умови сприятимуть їх розселенню.  Проходить літ  та яйцекладка імаго озимої, окличної та капустяної совок.

Кукурудза  в доброму стані  знаходиться у фазі – молочної стиглості. Середня висота рослин склала 265 см.  Середня кількість качанів на стеблі 1,5 шт.  Триває живлення гусениць стеблового  метелика, зменшилась заселеність рослин попелицями.  На листках рослин відмічено прояв гельмінтоспоріозу та почорніння судинних пучків.

Посіви сої продовжують формувати боби, висота росли 78-82 см. стан рослин добрий.  Виявлено заселеність  білокрилки, попелиці та павутинного кліща. Відмічено зростання  ураженості рослин бактеріальним опіком  та пероноспорозом, аскохітозом .

На посівах соняшнику виявлено прояв інфекції септоріозу, фомопсису та білої гнилі, продовжується незначне заселення геліхризовою попелицею.

На цукрових буряках  відмічено прояв  церкоспорозу та  початок інфекції фомозу,  незначне пошкодження буряковою листковою попелицею.

На посадках картоплі  де бадилля висохло повністю, триває масова міграція імаго колорадського жука  в пошуках корму.

Триває літ і яйцекладка біланів, прояв слизистого бактеріозу на капусті.