Держпродспоживслужба активно проводить перевірки щодо дотримання протиепідемічних вимог на об’єктах нагляду

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області повідомляє що за тритижневий період від 18.06.2020 року спеціалістами служби проведено 3270 позапланових заходів державного контролю щодо перевірки  виконання на об’єктах державного нагляду дотримання вимог протиепідемічних заходів щодо недопущення подальшого поширення коронавірусної інфекції та виконання Постанов Головного державного санітарного лікаря України. Порушення виявлено на 414 об’єктах, що становить 12,7%. По виявлених порушеннях складено 105 протоколів на штраф, вручено 255 приписів, проінформовано органи влади у 162 випадках, направлено 72 матеріали у правоохоронні органи. Слід зазначити, що перевірки проводяться, як в будні, так і у святкові та вихідні дні, коли інтенсивніше працюють заклади торгівлі та громадського харчування. Перевірки проводяться із засобами аудіо- та відео фіксації. Більша  частина порушень усуваються відразу в присутності державних інспекторів. В частині випадків запрошуються та залучаються засоби масової інформації для висвітлення результатів перевірок. Всього було проведено 20 спільних рейдів із журналістами.

Найчастіше перевірялися заклади торгівлі продовольчими товарами (1703 об’єкти), на яких за виявлені порушення (257) накладено 62 протоколи на штраф, надано 146 приписів , направлено 48 матеріалів до правоохоронних органів. Агропромислові ринки перевірялися 115 разів, порушення виявлялися у 22 випадках, в результаті чого складено 13 протоколів, надано 14 приписів, направлено 8 інформацій в органи місцевої влади та 5 повідомлень в поліцію.

В центрі пильної уваги перебувають заклади громадського харчування, яких перевірено 645, на 93 об’єктах  виявлені порушення карантинних вимог, в результаті чого складено 30 протоколів, дано 62 приписи, направлено 11 повідомлень в Національну поліцію.

Також перевірено 746 закладів торгівлі непродовольчими товарами, 61 пункт проведення тестування ЗНО.

Держпродспоживслужба продовжує працювати в даному напрямку.

Тому ще раз звертаємо увагу підприємців, власників об’єктів з масовим перебуванням людей на необхідність строгого дотримання протиепідемічних вимог, передбачених на карантинний період. Зокрема, забезпечити вимоги соціального дистанціювання, роботу персоналу та перебування відвідувачів у засобах індивідуального захисту, ретельно дотримуватись правил обробки рук та дезінфекції приміщень.