ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ – ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН!!!!

 

Кабінет Міністрів України тимчасово запровадив державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість та на товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення, про що прийнято постанову від 22.04.2020 № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення». Постанова була опублікована 08.05.2020 у газеті «Урядовий кур’єр» № 87, а отже 18.05.2020 вона набуває  чинності.

Державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість та на товари протиепідемічного призначення в Україні починає діяти з 18.05.2020.

Постановою затверджено вичерпні переліки товарів, що мають істотну соціальну значущість та товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, зміна цін на які підлягатиме декларуванню. На включені до переліку лікарські засоби декларування зміни роздрібних цін здійснюється за торговими назвами препаратів.

Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюватиметься в електронному вигляді шляхом подання відомостей, передбачених пунктом 5 Порядку декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт з використанням кваліфікованого електронного підпису за посиланням https://price.consumer.gov.ua (посилання стане активним з 18 травня 2020 року).

Після реєстрації даних, відомості вноситимуться до Реєстру роздрібних цін на товари в автоматичному режимі. Реєстр роздрібних цін на товари буде розміщено на офіційному веб-сайтіДержпродспоживслужби. Доступ до відомостей Реєстру буде вільний, цілодобовий і безоплатний (за посиланням https://declaration.consumer.gov.ua).

ДОВІДКОВО:

Суб’єкт господарювання здійснює реалізацію товарів, які мають істотну соціальну значущість або відносяться до товарів протиепідемічного призначення, та планує збільшити роздрібну ціну на 5 і більше відсотків (проти роздрібної ціни на момент набрання чинності Постановою – 18.05.2020) Виникає обов’язок декларування зміни цін
зміна оптово-відпускних цін Не декларується
у разі збільшення роздрібної ціни на товар, що реалізується, порівняно з роздрібною ціною на дату набрання чинності Постановою (18.05.2020) Виникає обов’язок декларування зміни цін
збільшення роздрібної ціни менше, ніж на 5 % Не декларується
Збільшення ціни більше, ніж на 5 % внаслідок закінчення строку дії знижки Не декларується