«НЕ ризикуй!», або 2020 – Міжнародний рік охорони здоров’я рослин

 

Впродовж 2020 року в Україні триває проект «НЕ ризикуй!». Спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби управління фітосанітарної безпеки в Рівненській області також долучились до інформування населення щодо цього проекту. Представниками було проведено бесіди з працівниками Поліської митниці та Міжнародного аеропорту «Рівне – Центральний» та надано роз’яснення пасажирам аеропорту щодо небезпеки проникнення шкідливих організмів з особистим багажем.

Основною метою проведення таких заходів є необхідність висвітлити соціальні, екологічні та економічні наслідки завезення потенційно зараженої рослинної продукції до України, а також підвищити обізнаність міжнародних мандрівників та надати роз’яснення щодо актуальності цієї проблеми.

Шкідники, хвороби рослин, нематоди і бур’яни, потрапляючи в нові сприятливі умови для розвитку, не мають природніх ворогів і тому стрімко розмножуються та завдають більших втрат порівняно з місцем первісного існування. Це може завдати непоправної шкоди вітчизняному сільському господарству, довкіллю та економіці нашої країни.

Працюючи з громадськістю щодо головних ризиків, які несуть небезпечні карантинні організми , ми сподіваємося, що це буде сприяти заохоченню громадян до відповідального поводження з рослинами та рослинними продуктами імпортного походження.

Плакати, буклети та бирки для багажу «НЕ РИЗИКУЙ!» створені у співпраці з Європейською і Середземноморською організацією карантину та захисту рослин(ОЕРР/ЕРРО).