В Україні набув чинності Закон України «Про безпечність та гігієну кормів»

 

Звертаємо Вашу увагу, на те що 19.01.2020 року в Україні набув чинності Закон України «Про безпечність та гігієну кормів» (далі – Закон), який покращує умови виробництва якісних кормів.

Документ визначає правові та організаційні засади виробництва та обігу кормів, регулює відносини між органами виконавчої влади та операторами ринку кормів, зокрема:

  • повноваження органів державної влади та їх посадових осіб;
  • основні засади державного контролю кормів;
  • права та обов’язки операторів ринку;
  • порядок реєстрації, припинення, поновлення, скасування дії державної реєстрації потужностей;
  • вимоги до виробництва та обігу кормів, потужностей, що виробляють корми для їх ввезення (пересилання) на митну територію України;
  • відповідальність за порушення законодавства про корми тощо.

Оператори ринку кормів повинні знати, що відповідно до ст. 14 та 15 Закону, в залежності від діяльності яку вони провадять їм необхідно отримати експлуатаційний дозвіл або пройти державну реєстрацію.

У разі відсутності експлуатаційного дозволу на потужність, яка є діючою на день набрання чинності цим Законом, оператор ринку кормів, відповідальний за таку потужність, повинен отримати на неї експлуатаційний дозвіл у порядку, встановленому цим Законом, протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом.

Зазначаємо, що експлуатаційний дозвіл, що діє на день набрання чинності цим Законом, продовжує свою дію після набрання чинності цим Законом та не потребує заміни.

Хочеться відмітити, що потужності, які на день набрання чинності цим Законом вже мають експлуатаційний дозвіл, але відповідно до положень Закону підлягають лише державній реєстрації, автоматично вносяться компетентним органом до Державного реєстру потужностей з виробництва та обігу кормів.

Також, нагадуємо, що відповідно до ст. 11 Закону оператори ринку зобов’язані розробляти, запроваджувати та використовувати постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних чинників і контролю у критичних точках (НАССР) а також забезпечувати належну підготовку з питань застосування цих процедур осіб, відповідальних за їх виконання під час виробництва та обігу кормів.