Про проведену роботу відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів за 2019 рік

 

РЕКЛАМА

Впродовж 2019 року спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області досліджено 534 рекламоносіїв, з них виявлено порушення у 170, що складає 31,8 % від досліджених, заведено 170 справ за ознаками порушень законодавства про рекламу, 161 справу розглянуто, 3 справи припинено у зв’язку із непідтвердженням ознак порушень вимог законодавства про рекламу, 6 справ знаходиться в процесі дослідження в Головному управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

За виявлені порушення вимог законодавства про рекламу до 161 суб’єкта господарської діяльності застосовано штрафів на суму 145,43 тис. грн, з них 152 суб’єкти господарювання сплатили штраф у сумі 129,5 тис. грн у добровільному порядку до Державного бюджету України, або 89,05 % від накладених штрафів.

Справи по рекламі, які знаходились у суді щодо відмови суб’єктами господарювання сплачувати штрафи, на даний час знаходяться у процесі стягнення штрафів у виконавчих провадженнях.

В процесі дослідження реклами встановлено 2 випадки розміщення стаціонарних рекламних конструкцій без дозволу виконавчого органу міської ради. За даними фактами розповсюджувачам реклами відповідно до частини 2 статті 26 Закону України «Про рекламу» видано для виконання приписи про усунення порушень. Вимоги приписів виконано.

Спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області постійно проводиться моніторинг реклами, що розповсюджується на території Рівненської області і відповідна робота щодо виявлення порушень вимог законодавства про рекламу та здійснюється контроль за дотриманням вимого законодавства про рекламу.

 

Дотримання антитютюнового законодавства

 

Впродовж 2019 року перевірено 18 суб’єктів господарської діяльності на предмет дотриманням законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення, порушення вимог законодавства виявлено у 16 суб’єктів господарської діяльності.

За виявлені порушення вимог законодавства:

  • 19 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності,
  • сума штрафів складає 3,485 тис. грн
  • до одного суб’єкта господарської діяльності за порушення вимог антитютюнового законодавства застосовано адміністративно-господарську санкцію на суму 1,0 тис. грн.

Впродовж 2019 року на адресу управління надійшло 3 усних звернення від споживачів щодо порушень антитютюнового законодавства, які розглянуті в терміни визначені законодавством. Заявників письмово повідомлено про результати розгляду звернень.

 

Дотримання вимог законодавства у сфері пробірного контролю

 

Управлінням захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області у 2019 році заплановано провести 19 планових заходів у суб’єктів господарської діяльності щодо дотримання вимог чинного законодавства про захист прав споживачів, правил торгівлі дорогоцінними металами (крім банківських металів) і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням у сирому та обробленому вигляді і виробами з них, що належать суб’єктам господарювання на праві власності.

У зв’язку з відновленням дії Закону України «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності», заходи державного нагляду (контролю) у 17 суб’єктів господарювання не підлягали проведенню, 2 суб’єкти господарювання припинили господарську діяльність за адресою здійснення господарської діяльності, зазначеної у річному плані на 2019 рік, що унеможливило проведення планових заходів.

Впродовж 2019 року на адресу управління надійшло 3 усних звернення від споживачів щодо якості дорогоцінних металів та недотримання правил торгівлі ювелірними виробами, які розглянуті у терміни, визначені законодавством.

Якість ювелірних виробів, що реалізуються на споживчому ринку області, знаходиться на постійному контролі в управлінні захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Інформацію підготовлено: В. Андрусенко