Результати роботи відділу ринкового та метрологічного нагляду за 9 місяців 2018 року

 

За 9 місяців 2018 року спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області на виконання плану роботи проведено 44 виїзні перевірки характеристик продукції щодо дотримання вимог законодавства про державний ринковий нагляд у розповсюджувачів продукції. Проведеними плановими перевірками встановлені порушення законодавства про державний ринковий нагляд у 40 суб’єктів господарювання.

Крім того, проведено 12 позапланових перевірок характеристик продукції у розповсюджувачів, 1 позапланова перевірка характеристик продукції у виробника та 17 перевірок стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

Під час проведення перевірок характеристик продукції перевірено товарів на суму 512,92 тис. грн., з них забраковано та тимчасово обмежено реалізацію товарів, які не відповідають встановленим вимогам технічних регламентів та інших нормативних документів на суму 98,143 тис. грн.

При проведенні перевірок були виявлені порушення законодавства про державний ринковий нагляд, а саме:

– розповсюдження продукції, на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам;

– розповсюдження продукції без зазначення інформації про найменування та місцезнаходження, номера телефону уповноваженого представника та виробника;

– введення в обіг продукції, на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам;

– розповсюдження продукції, щодо якої неналежно застосовано знак відповідності технічним регламентам та інші.

За порушення вимог статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» складено 29  протоколів та винесено 29 постанов, сума застосованих штрафів до суб’єктів господарювання становить 98,43 тис. грн., з них сплачено 84,83 тис. грн.

Крім того, за порушення вимог ст. 11, ст.15 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», ст. 188-37 Кодексу України про адміністративні правопорушення (за створення перешкоди) складено 1 адміністративний протокол, сума штрафу становить 0,340 грн.

За 9 місяців 2018 року винесено 35 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони продукції на ринку, 28 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність, 48 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом усунення формальної невідповідності, 1 рішення  про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом вилучення продукції з обігу, 1 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом заборони надання продукції на ринку.