Результати роботи відділу ринкового та метрологічного нагляду за 1 півріччя 2018 року

 

У 1 півріччі 2018 року спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області на виконання плану роботи проведено 28 виїзних перевірок характеристик продукції щодо дотримання вимог законодавства про державний ринковий нагляд у розповсюджувачів продукції. Проведеними плановими перевірками встановлені порушення законодавства про державний ринковий нагляд у 24 суб’єктів господарювання.

Крім того, проведено 10 позапланових перевірок характеристик продукції у розповсюджувачів та 1 позапланова перевірка характеристик продукції у виробника.

Спеціалістами управління  проведено 13 перевірок стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів та встановлено, що всі суб’єкти господарювання виконали вимоги рішень обмежувальних (корегувальних) заходів повністю та результативно.

Під час проведення перевірок характеристик продукції перевірено товарів на суму 363,49 тис. грн., з них забраковано та тимчасово обмежено реалізацію товарів, які не відповідають встановленим вимогам технічних регламентів та інших нормативних документів на суму 67,4 тис. грн.

За порушення вимог статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» складено 22  протоколи та винесено 22 постанови, сума застосованих штрафів до суб’єктів господарювання становить 75,905 тис. грн.

За 1 півріччя 2018 року винесено 15 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони продукції на ринку, 14 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність, 33 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом усунення формальної невідповідності.