Про проведену роботу відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю у І півріччі 2018 року.

 

РЕКЛАМА

Впродовж   І півріччя  2018 року спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби  в Рівненській  області  досліджено  272 рекламоносії,  з  них  виявлено порушення  у 90,  що складає 33,1 % від досліджених, заведено  90 справ за ознаками порушень законодавства по рекламу, 75 справ  розглянуто,  8  справ  припинено у зв’язку із непідтвердженням ознак порушень вимог законодавства про рекламу, 1 справу направлено для винесення рішення до Держпродспоживслужби, 6 справ  знаходиться у стадії дослідження.

За виявлені порушення законодавства про рекламу до 75 суб’єктів господарської  діяльності застосовано  штрафів на суму 64,22 тис. грн, із них    68  суб’єктів  господарювання сплатили штраф  у добровільному порядку у сумі  57,2 тис. грн, або  89,1%.

Спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового  законодавства  та  пробірного  контролю  управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби  в  Рівненській  області  постійно проводиться   моніторинг  реклами, що розповсюджується на території  Рівненської  області  та здійснюється контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу.

 

Дотримання антитютюнового законодавства

 

Впродовж  І півріччя 2018 року  перевірено 22 суб’єктів господарської  діяльності  на предмет  дотриманням законодавства про захист прав споживачів та законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення. При цьому здійснено 20 планових заходів контролю та 2 позаплановий захід за колективним зверненням громадян.

Порушення вимог законодавства про захист прав споживачів  виявлено у 20 суб’єктів господарювання.

При проведенні перевірок порушень вимог законодавства  про заходи з попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення виявлено у 1 суб’єкта господарювання.

За результатами перевірок  за виявлені порушення вимог законодавства про захист прав споживачів  18  посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, сума штрафів складає 3,485 тис. грн  та відповідно до статті 23 Закону України «Про захист прав споживачів», до 15 суб’єктів господарської діяльності   застосовано  адміністративно  –  господарські   санкції  на суму 13,54  тис. грн.

Впродовж   І півріччя 2018 року   проведено  розгляд   6  звернень  громадян  щодо порушення вимог законодавства щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення суб’єктом господарювання кафе «Туман» (м. Рівне, вул. В. Чорновола, буд. 4).

Впродовж  І півріччя 2018 року розміщено 4 публікації на сайті Головного  управління Держпродспоживслужби в Рівненській області щодо роботи управління у сфері реклами та 3 публікації про дотримання вимог законодавства  щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення, здійснено 5 виступів у засобах масової інформації щодо контролю дотримання вимог законодавства про рекламу та 3 виступи про дотримання вимог законодавства щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення.

Дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення знаходиться на постійному контролі в управлінні захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.