Планові перевірки характеристик продукції відділом ринкового та метрологічного нагляду. За видом продукції – електричне та електронне обладнання.

 

Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області на підставі плану перевірок характеристик продукції у травні 2018 року здійснено планові перевірки у суб’єктів господарювання, що займаються розповсюдженням  електричного та електронного обладнання.

В ході проведених перевірок у суб’єктів господарювання встановлено порушення вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання № 1077, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року, Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання № 1067, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року.

Перевірено товарів на суму 45,100 тис. грн., з них забраковано та тимчасово обмежено реалізацію товарів, які не відповідають встановленим вимогам технічних регламентів та інших нормативних документів на суму 13,3 тис. грн.

За результатами перевірок характеристик продукції до суб’єктів господарювання вжиті обмежувальні (корегувальні) заходи, а саме: обмеження надання продукції на ринку шляхом усунення формальної невідповідності. Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів суб’єктами господарювання виконані повністю та результативно.

До суб’єктів господарювання, за виявлені порушення при розповсюдженні продукції, яка не відповідала встановленим вимогам, застосовані штрафні санкції на загальну суму 7,650 тис. грн.  Штрафні санкції сплачені суб’єктами господарювання до Держбюджету України у повному обсязі.