Про проведену роботу відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю за І квартал 2018 року

 

 

РЕКЛАМА

Впродовж  І кварталу 2018 року спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області досліджено 201  рекламоносій,  з  них  виявлено порушення  у 61,  що складає 30,3 % від досліджених, заведено  61  справу  за  ознаками порушень законодавства по рекламу, 44  справи  розглянуто,   3  справи  припинено  у зв’язку із непідтвердженням ознак порушень вимог законодавства про рекламу, 14 справ знаходиться у стадії дослідження.

За виявлені порушення законодавства про рекламу до 44 суб’єктів господарської  діяльності застосовано  штрафів на суму  27,522  тис. грн, із них  36  суб’єктів господарювання сплатили штраф  у добровільному порядку у сумі 25,927 тис. грн., або 94,2 %.

Впродовж І кварталу 2018 року  розміщено 2 публікації  на сайті Головного  управління Держпродспоживслужби в Рівненській області щодо роботи управління у сфері реклами, та здійснено 1 виступ у засобах масової інформації щодо контролю дотимання вимог законодавства про рекламу.

Спеціалістами відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового  законодавства  та  пробірного  контролю  управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби  в  Рівненській  області  постійно проводиться   моніторинг  реклами, що розповсюджується на території Рівненської області  і  відповідна робота  щодо виявлення  порушень  вимог  законодавства  про рекламу та здійснюється  контроль за дотриманням вимого законодавства про рекламу.

 

Дотримання антитютюнового законодавства

 

Впродовж  1 кварталу  2018 року  перевірено 8  суб’єктів господарської  діяльності  на предмет  дотриманням законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення. При цьому здійснено 7 планових заходів контролю та 1  позаплановий захід за зверненням споживача. Порушень законодавства  про заходи з попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення не виявлено.

Також повідомляємо, що попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення знаходиться на постійному контролі управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

За результатами перевірок  за виявлені порушення вимог законодавства 7 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, сума штрафів складає 0,85 тис. грн.

 

ПРОБІРНИЙ КОНТРОЛЬ

 

Спеціалістами  відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби  у  Рівненській області  впродовж I кварталу   2018 року   проведено  4 планових та 1 позапланову  перевірку у суб’єктів господарської  діяльності  щодо дотримання вимог чинного законодавства про захист прав споживачів,  правил  торгівлі дорогоцінними  металами (крім банківських металів) і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням у сирому та обробленому вигляді і виробами з них, що належать суб’єктам господарювання на праві власності.

Порушення вимог законодавства  виявлено  у 5  субєктів  господарювання.  Перевірено продукції товарів на суму 191.5 тис. грн., забраковано на суму                  0.5 тис. грн.

За виявлені порушення вимог чинного законодавства про захист прав споживачів  до адміністративної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб, сума штрафів склала 0,78 тис. грн.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про захист прав споживачів» до одного суб’єкта господарювання застосовано адміністративно-господарську санкцію у сумі 0,50 тис. грн.

Впродовж І кварталу 2018 року на  адресу  управління  надійшло одне  звернення від споживача, щодо якості дорогоцінних металів.

Якість ювелірних виробів,   що реалізуються  на  споживчому  ринку області, знаходиться на постійному контролі в Головному управлінні Держпродспоживслужби  у Рівненській області.