Результати здійснення державного ринкового нагляду у 4 кварталі 2017

 

У 4 кварталі 2017 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області на виконання плану роботи проведено 20 виїзних перевірок щодо дотримання вимог законодавства про державний ринковий нагляд у розповсюджувачів. Проведеними плановими перевірками характеристик продукції встановлені порушення законодавства про державний ринковий нагляд у 17 суб’єктів господарювання.

Крім того, проведено 8 позапланових перевірок характеристик продукції у розповсюджувачів.

Спеціалістами управління були проведені 5 перевірок стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

Під час проведення перевірок характеристик продукції перевірено товарів на суму 730,68 тис. грн., з них забраковано та тимчасово обмежено реалізацію товарів, які не відповідають встановленим вимогам технічних регламентів та інших нормативних документів на суму 358,83 тис. грн.

При проведенні перевірок були виявлені порушення законодавства про державний ринковий нагляд, а саме:

– розповсюдження продукції, на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам;

– розповсюдження продукції без зазначення інформації про найменування та місцезнаходження, номера телефону уповноваженого представника та виробника;

– введення в обіг продукції, на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам;

– розповсюдження продукції, щодо якої неналежно застосовано знак відповідності технічним регламентам.

За порушення вимог статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» складено 16 протоколів та винесено 16 постанов, сума застосованих штрафів до суб’єктів господарювання становить 73,780 тис. грн.

У 4 кварталі 2017 року винесено 12 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони продукції на ринку, 7 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність, 18 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом усунення формальної невідповідності та 4 рішення про повну заборону надання продукції на ринку.