Результати здійснення ринкового нагляду управлінням захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області за 9 місяців 2017 року

 

За 9 місяців 2017 року спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області на виконання плану роботи проведено 31 виїзну перевірку щодо дотримання вимог законодавства про державний ринковий нагляд у розповсюджувачів продукції. Проведеними плановими перевірками характеристик продукції встановлені порушення законодавства про державний ринковий нагляд у 25 суб’єктів господарювання.

Крім того, проведено 10 позапланових перевірок характеристик продукції у розповсюджувачів, а також 12 перевірок стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

Під час проведення перевірок характеристик продукції перевірено товарів на суму 390,09 тис. грн., з них забраковано та тимчасово обмежено реалізацію товарів, які не відповідають встановленим вимогам технічних регламентів та інших нормативних документів на суму 53,575 тис. грн.

При проведенні перевірок були виявлені порушення законодавства про ринковий нагляд, а саме:

  • розповсюдження продукції без  нанесення знака відповідності технічним регламентам;
  • розповсюдження продукції без зазначення інформації про найменування та місцезнаходження, номеру телефону уповноваженого представника та виробника, типу, моделі, серійного номеру;
  • введення в обіг продукції без нанесення знака відповідності технічним регламентам;
  • розповсюдження продукції, щодо якої неналежно застосовано знак відповідності технічним регламентам.

За порушення вимог статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» складено 22 протоколи та винесено 22 постанови, сума застосованих штрафів до суб’єктів господарювання становить 73,95 тис. грн. Штрафи сплачені суб’єктами господарювання у повному обсязі до Державного бюджету України.

             Протягом 9 місяців 2017 року винесено 8 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони продукції на ринку, 8 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність, 21 рішення  про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом усунення формальної невідповідності продукції, а також 1 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо заборони надання продукції на ринку.

Всі суб’єкти господарювання виконали рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів повністю та результативно.