Сигналізаційне повідомлення про початок відродження гусениці яблуневої плодожерки (Cydia pomonella)

 

Звертаємо Вашу увагу на те, що в плодових насадженнях до кінця травня очікується період масового відродження гусениць яблуневої плодожерки.

В період відродження гусениць проводять першу обробку плодових дерев проти першого покоління яблуневої плодожерки інсектицидами. Таку обробку саду можна поєднувати з фунгіцидними препаратами проти основних хвороб саду,  таких як: парша, борошниста роса, плодова гниль, та закріпить результати попередніх фунгіцидних обробок.

Під час приготування бакової суміші важливо, щоб всі складові були сумісні між собою. Хімічна сумісність зазвичай вказана на упаковках фунгіцидів, інсектицидів та інших препаратів. За необхідності до складу додають рідкі добрива та стимулятори росту.

Хімічні засоби захисту  потрібно використовувати відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та  правил особистої гігієни.

Яйця самки відкладають по одному на листя й плоди (до 62 – 68 % яєць яблунева плодожерка відкладає на крони дерев). Плодючість — 60 – 120 яєць. Після відродження гусениці деякий час тримаються на поверхні плода, потім вгризаються в м’якуш, заплітаючи вхідний отвір павутиною і недогризками. Живлячись під шкірочкою плода 2 – 3 доби, гусениця вигризає невелику камеру, після цього прогризає звивистий хід і переходить у насіннєву камеру, де живиться насінням. Після цього вона переходить у другий, а іноді й у третій плід. Живлення зазвичай триває 21 – 23 доби. Пошкоджені плоди обпадають, загалом втрати врожаю можуть досягати 60 – 70%.