Сигналізаційне повідомлення про шкодочинність ІІ покоління гусениць самшитової вогнівки (Cydalima perspectalis)

 

Управління фітосанітарної безпеки звертає увагу та рекомендує власникам зелених насаджень проводити систематичні обстеження на виявлення гусениці самшитової вогнівки та при наявності шкідника здійснювати захисні обробки.

Погодні умови які склалися на території Рівненської області сприяли відродженню та шкодочинності другого покоління самшитової вогнівки.

Основні ознаки: побіління листя, листя та пагони густо вкриті павутинням, яке засмічене екскрементами гусені.

Гусениці на початку виїдають нижню сторону листків, далі грубо об’їдають листя та молоду кору самшиту, обплітають їх павутиною. При значному заселенні, кущі починають стрімко всихати, втрачати декоративність і навіть гинути.

Самшитова вогнівка живе відкрито – на неї діють хімікати, які застосовуються у боротьбі з листогризучими комахами. При цьому має бути потужний струмінь оприскувача, щоби препарат проникав у середину куща.

Хімічні препарати слід застосовувати відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» з дотриманням регламентів їх застосування, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.