Сигналізаційне повідомлення про початок прояву фітофторозу (Phytophtora infestans) на картоплі

 

Співвідношення температури та відносної вологості повітря на протязі 48 годин 12-13 червня відповідали «критичним дням» розвитку фітофторозу картоплі та томатів. За таких умов можливе зараження листової поверхні рослин.

Інкубаційний період триватиме 7-8 днів, відповідно перші ознаки хвороби можливі вже 18-20 червня. До цих дат слід провести першу профілактичну обробку посадок картоплі фунгіцидами, можна поєднувати з обробкою інсектицидами, періодом масового відродження та шкодочинності личинок І-ІІІ віків колорадського жука.

Послідуючі обробки картоплі та томатів проводять при збереженні сприятливої для розвитку хвороби погоди: відносна вологість повітря не нижче 75%, мінімальна температура не менше 10° С.

Хімічні засоби захисту потрібно використовувати відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.