Державний контроль за ціноутворенням

 

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області, на підставі звернень громадян щодо порушення вимог законодавства, здійснено позапланові перевірки за дотриманням суб’єктами господарювання державної дисципліни цін під час реалізації товарів, що мають істотну соціальну значущість.

Заходи контролю здійснено в магазині «Еко Маркет» (м. Корець) та магазині «Spar» (м. Рівне, вул. Дарвіна, 1).

Під час перевірок досліджені реалізаційні ціни на соціально значущі товари. В обох магазинах виявлені порушення вимог законодавства у сфері державної дисципліни цін.

Так, встановлено, що на окремі товарні позиції перевищено рівень торговельної надбавки, а також, не здійснюється декларування зміни роздрібних цін на соціально значущі товари у випадку їх зростання на 5 та більше відсотків.

До суб’єктів господарювання вжито заходів реагування, визначених законодавством в.т.ч накладено штрафні санкції, відповідно до вимог ст. 20 Закону «Про ціни та ціноутворення» та винесено приписи про усунення виявлених порушень.

Сума штрафних санкцій, застосованих до ТОВ «Торговий дім «Аванта» магазин «Еко маркет (м.Корець) склала 2261,68 грн, до ТОВ «Арго Р» магазин «Spar» (м.Рівне, вул. Дарвіна, 1) склала 3612,98 грн.

Сума штрафних санкцій сплачена до бюджету.

Суб’єкти господарювання надали інформаційні листи щодо виконання вимог приписів та усунення порушень державної дисципліни цін.
Нагадуємо, у випадку виявлення порушень законних прав та інтересів споживачів та виявлення завищення рівня цін на соціально значущі товари , Ви маєте право звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області із письмовою скаргою за адресою: м. Рівне. вул. Малорівненська. 91 та на електронну адресу vetmed@rivneprod.gov.ua. На підставі письмових звернень будуть проведені заходи контролю для встановлення фактів наявності/відсутності порушень державної дисципліни цін та, у випадку виявлення порушень, винних осіб буде притягнуто до відповідальності.