Співпраця з Державною податковою службою

 

Головне управління Держпроспоживслужби в Рівненській області щодо здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання під час торгівлі соціально значущими товарами, співпрацює з органами Державної податкової служби, яка виконує контрольні функції, у період дії воєнного стану в країні, покладені на неї відповідно до п. 69.27 Податкового Кодексу України щодо проведення фактичних перевірок дотримання платниками податків вимог чинного законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки). Такі повноваження надано органам ДПС із 16 квітня 2022 року.
Фахівці ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу на діяльність тих платників, які здійснюють торгівлю продовольчими товарами, що мають істотну соціальну значущість, лікарськими засобами та пальним. Підставами для проведення перевірки є: скарги громадян та отримана від органів державної влади та місцевого самоврядування інформація про можливі порушення у сфері ціноутворення.
У разі виявлення порушень законодавства про ціни і ціноутворення за результатами проведення фактичної перевірки такі порушення зазначаються в окремому акті про результати фактичної перевірки, який надсилається до головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області – органу, уповноваженого приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Фахівці обох державних структур з метою досягнення єдиної цілі – дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства під час здійснення торгівлі соціально значущими товарами та пальним, обмінюються досвідом та інформацією щодо виявлених порушень державної дисципліни цін, кількості проведених заходів контролю.