Збільшено граничний рівень торговельної надбавки  на пальне

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області інформує, що Постановою Кабінету Міністрів  від 29 квітня 2022 р. № 488 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236»  збільшено граничний рівень торговельної надбавки  на пальне в розмірі:

  • з 5 до  7 гривень з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра дизельного палива;
  • та з 4,55 грн до  6,5 грн з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних.

Під час продажу (реалізації) “брендового преміального” дизельного палива та бензинів автомобільних, із покращеними показниками якості та позначення (маркування) яких включає певну торгову марку (товарний знак), розмір доплати не може перевищувати 5 відсотків до розміру роздрібних цін на відповідні види палива, визначені законодавством.

Положення вимог абзацу, викладеного вище, не застосовуються на автозаправних станціях, які здійснюють продаж палива за цінами, визначеними законодавством.

*Одночасно повідомляємо, що станом на 06.05.2022 максимально допустима вартість на пальне становить :

  • Дизельне пальне: 42,63 грн, «преміальне»- 44,76 грн.
  • Бензини автомобільні: 37,69 грн, «преміальні»- 39,57 грн.

За таких обставин, у випадку виявлення в реалізації АЗС на території Рівненської області пального за цінами, які перевищують максимально допустимий рівень, просимо інформувати про такі  випадки Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області за адресою: м. Рівне, вул. Малорівненська, 91 та за телефоном 098 766 87 38.

Також інформуємо, що для проведення заходів контролю (перевірок суб’єктів господарювання) необхідно звернутись письмово із заявою про порушення, що спричинило шкоду  правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі  порушення.

У випадку усних звернень, будуть проведені цінові спостереження та вжито превентивних заходів .

*Максимально допустимий рівень цін на пальне оприлюднюються на сайті Міністерства  економіки  України, ознайомитись можна  за посиланням https://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&id=2275b0a6-40ec-4d49-991d-e7a5fb031d3c&tag=DerzhavnaPolitikaVSektorakhEkonomiki .