Інформуємо

 

Відділом ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області на підставі секторального плану була проведена планова перевірка характеристик продукції у суб’єкта господарювання, що здійснює продаж взуття у м. Рівне.

В ході перевірки був встановлений факт розповсюдження взуття – туфлі жіночі ТМ «Polann», артикул Н8220-37-Р1663, номер моделі 82-20 (колір абрикос), які не відповідають встановленим вимогам за результатами випробувань з ідентифікації основних складових взуття та оцінки маркування: встановлено, що зазначені піктограми на правій напівпарі взуття не відповідають Технічному регламенту маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить до продажу споживачу, а саме: основні складові взуття (підкладка та устілка) позначені лише піктограмою «шкіра», фактично – підкладка під союзку та підкладка під задник виготовлені з текстильного матеріалу, що не зазначено відповідною піктограмою та не відповідає вимогам п. 9 Технічного регламенту маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить до продажу споживачу, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 06.03.2019 №358 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.04.2019 за №336/33307).

Випробування проводилися ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» (м. Київ).

Відповідно до «Методики вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2012 № 1407, за результатами випробувань була проведена оцінка ризиків та складений сценарний план. Оцінкою критеріїв ризику визначено, що продукція – взуття – туфлі жіночі ТМ «Polann» становить низький рівень загрози.

Відповідно до вимог законодавства про державний ринковий нагляд суб’єкту господарювання, що розповсюджував взуття, були надані рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів – тимчасова заборона та обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність згідно встановлених вимог у ланцюгу постачання.

Вартість відібраних зразків та витрати, пов’язані з проведенням експертизи були повністю відшкодовані суб’єктом господарювання до державного бюджету.

Крім того, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області було направлено повідомлення щодо розповсюдження продукції – взуття – туфлі жіночі ТМ «Polann» до Національної інформаційної системи державного ринкового нагляду Держпродспоживслужби.