Державне регулювання соціально значущих товарів

 

Кабінет Міністрів вніс батон та соняшникову олію до списку продуктів, ціни на які підлягають декларуванню у випадку подорожчання, а також впровадив заборону на  встановлення націнки на ці продукти більш ніж на 10%.

Про це йдеться в постанові Кабміну №1432 від 30 грудня 2021 року, повідомляє Урядовий портал.

Кабінет Міністрів постановляє внести зміни до постанов №341 “Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення” від 22 квітня 2020 року та №1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 9 грудня 2020 року.

Зокрема, Перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість, затверджений постановою №341, доповнений позиціями «батон» та «олія соняшникова». Пункт 414 постанови №1236 доповнений вимогою про обмеження 10% відсотками надбавки до оптово-відпускної ціни на хліб житньо-пшеничний та батон (з урахуванням рекламних, маркетингових, логістичних та інших послуг).