Про роботу Головного управління Держпродспоживслужби  з протидії епідемії коронавірусної інфекції за період від 26.10.2021 по 01.11.2021

 

«Червона» зона  з карантину на Рівненщині введена 26.10.2021.

За вказаний період спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області контролювали об’єкти нагляду шляхом позапланових перевірок, моніторингів, комісійних обстежень,  а також рейдів у складі мобільних бригад з представниками Національної поліції. За вказаний період проведено 2509 таких заходів, із них  46  позапланових заходів державного нагляду та контролю (з наказами по службі, направленнями). Виявлено 847 порушень вимог карантину.

Найчастіше перевірялися:

  • заклади продовольчої торгівлі (783, із них недоліки виявлені на 315 об’єктах),
  • промислової торгівлі (745, із них 230 працюють з порушеннями),
  • заклади громадського харчування (286, порушень – 92),
  • заклади побутового обслуговування, АЗС, поштові відділення (218, із них 89 з недоліками);
  • аптеки, оптики (205, із них 32 порушення);
  • перукарні, салони краси (135, порушень – 40).

Проведено 65 обстежень ринків, факти порушень виявлені у  37 випадках.

Також обстежувались дитячі навчально-виховні заклади, ТРЦ, готелі, кінотеатри, спортивні зали, басейни – всього 72 об’єкти, на яких виявлено 12 порушень карантинних вимог.

По всіх виявлених порушеннях надавалися пропозиції (приписи) по їх негайному усуненню, направлено 334 повідомлення в органи місцевої влади та самоврядування та 76 повідомлень до Національної поліції.

При позапланових перевірках складено 24 протоколи на штраф (19 – продуктова торгівля, 2 громадське харчування, 2 ринки, 1 – ДДЗ).

Приділено значну увагу роботі ринкам в період карантинних обмежень.  З метою попередження стихійної торгівлі проведені наради з Національною поліцією. Ініційовано засідання Комісії з ТЕБ та НС Рівненської області від 30.10.2021, протокол №37. Даним протоколом п. 5.2. передбачено представникам органів місцевого самоврядування провести спільні з Держпродспоживслужбою перевірки ринків, та при порушенні вимог Постанови Головного державного санітарного лікаря України №34 від 06.06.2020. Пунктом 5.3 вказаного протоколу ТЕБ та НС рекомендовано райдержадміністраціям Костопільського та Сарненського районів закрити діючі ринки при невиконанні необхідних карантинних обмежень.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області забезпечено співпрацю з ГУ Національної поліції в Рівненській області. Проведено наради в режимі он-лайн із спеціалістами територіальних управлінь щодо режиму роботи в мобільних бригадах. Сформовані мобільні бригади для спільних перевірок із представниками Національної поліції.

Силами Держпродспоживслужби області  за вказаний період проведено 11 дезінфекційних заходів, із них 9 дезінфекцій автомобільного транспорту та продезінфіковано 2 закладів громадського призначення.

Активно проводилась роз’яснювальна робота з населенням. Надано 44 матеріали у засоби масової інформації (місцеві газети, радіомовлення, телебачення, мережа Інтернет), проведено 1879 бесід з населенням, надано 1328 консультацій представникам бізнесу, підприємцям, працівникам закладів торгівлі та громадського харчування щодо умов роботи під час карантину, роздано 412 санбюлетнів, листівок та інформаційних матеріалів.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області  продовжується робота щодо запобігання поширенню на території Рівненської області коронавірусної хвороби COVID-19 та забезпечено контроль за дотриманням протиепідемічних заходів на період карантину на підконтрольних об’єктах.