Держпродспоживслужба нагадує про карантин вихідного дня

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області нагадує, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1100 від 11.11.2020 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641» 21-22 листопада, а також 29-30листопада запроваджено «карантин вихідного дня». Відповідно до п.5 постанови №1100 від 11.11.2020 у вихідні дні забороняється:

 1. приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
 2. приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
 3. приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
 4. приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
   • торгівлі продуктами харчування на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;
   • провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;
   • торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;
 5. діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом;
 6. приймання відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

У вихідні дня дозволяється робота банків, робота операторів поштового зв’язку, медична практика, робота автозаправних станцій без зон харчування та робота СТО, торгівля продуктами харчування, пальним, ліками, мед виробами, ветпрепаратами, кормами, якщо вони займають не менше 60% торговельної площі суб’єктів господарювання. Дозволяються послуги громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на виніс.

Держпродспоживслужба нагадує власникам торгівельних підприємств, що торгівля харчових продуктів проводиться при неухильному виконанні Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» з обов’язковою реєстрацією об’єктів потужності в територіальному органі Держпродспоживслужби та проходженням медичного огляду працівників.

Робота закладів громадського харчування, які працюють на виніс, повинна відповідати вимогам постанови Головного державного санітарного лікаря України від 02.06.2020 №32 «Про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID -19)», а саме:

 • прийом замовлень відбувається дистанційно через спеціально облаштоване вікно або безпосередньо через працівників (офіціантів) на літньому майданчику;
 • забороняється очікування черги в приміщенні закладу;
 • видача замовлень та розрахунок  відбувається через спеціально облаштоване вікно чи двері;
 • замовлення видається виключно у закритій тарі;
 • персонал, що приймає замовлення на вулиці (відкритих майданчиках) працює лише на майданчику та не має права входити всередину закладу.

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області ще раз нагадує, що постанови Кабінету Міністрів України обов’язкові до виконання по всій території України для фізичних та юридичних осіб.

У вихідні дні спеціалісти Держпродспоживслужби будуть проводити рейдові перевірки закладів, які не повинні працювати. У разі виявлення закладів, які працюють, будуть вжиті заходи адміністративного впливу.

Надіємося на взаєморозуміння. Бажаємо берегти власне здоров’я та здоров’я близьких людей!