Фітосанітарний стан розвитку шкідників та хвороб с/г культур в Рівненській області станом на 19 листопада 2020 року
Звітний період в області характеризувався сирою помірно теплою погодою. Середньодобові показники температури утримувались в межах 5-7,5°С, що перевищує багаторічні показники на 3-4°. За другу декаду випало біля 43-50% норми опадів, відмічалися тумани та густі роси. Вологозабезпеченість ґрунту під озимими культурами оцінюється як достатня. Відносна вологість повітря була високою 85-95%. Такі погодні умови сприятливі для подальшого розмноження та розселення мишоподібних гризунів, триває заселення посівів озимих зернових культур.
На даний час в області заселено 14 % обстежених посівів озимої пшениці з чисельністю одна жила колонія, максимально в прикраєвих полосах до 3 жилих колоній на гектар та по 2-3 жилі нори в колонії.
Заселеність посівів озимого ріпаку в межах 53% обстежених площ та по 2-3 жилі колонії на гектар в яких 3-5 жилих нір.
На багаторічних травах практично 100% заселення площ. На травах першого року користування нараховується по 3 жилі колонії на гектар, на травах другого, третього року – 4-6 жилих колоній, що вже перевищує економічний поріг шкодочинності.
Висока вологість повітря сприяє перезараженню рослин озимого ріпаку хворобами, ураженість їх в межаж 5-8% альтернаріозом та до 6% фомозом на 20 % обстежених площ.
На пізніх посівах озимої пшениці виявлено прояв кореневих гнилей на 3% обстежених площ якими уражено 1,5-3% рослин .