Фітосанітарний стан розвитку шкідників та хвороб с/г культур в Рівненській області станом на 19 листопада  2020 року

 

Звітний період в області характеризувався сирою помірно теплою погодою. Середньодобові показники температури  утримувались в межах 5-7,5°С,  що перевищує багаторічні показники на 3-4°. За другу декаду випало біля 43-50% норми опадів,  відмічалися тумани та густі роси. Вологозабезпеченість ґрунту під озимими культурами оцінюється як достатня.  Відносна вологість повітря була високою 85-95%. Такі погодні умови сприятливі для подальшого розмноження та розселення мишоподібних гризунів, триває заселення посівів  озимих зернових культур.

На даний час в області заселено 14 % обстежених посівів озимої пшениці з чисельністю  одна жила колонія, максимально в прикраєвих полосах до 3 жилих колоній на гектар та по 2-3 жилі нори в колонії.

Заселеність посівів озимого ріпаку в межах 53%  обстежених площ та по 2-3 жилі колонії на гектар в яких 3-5 жилих нір.

На багаторічних травах  практично 100%  заселення площ. На травах першого року користування  нараховується  по 3  жилі колонії на гектар, на травах другого, третього  року  – 4-6 жилих колоній,  що вже перевищує економічний поріг шкодочинності.

Висока вологість повітря сприяє  перезараженню рослин озимого ріпаку хворобами,  ураженість їх в межаж 5-8%  альтернаріозом та до 6% фомозом на 20 % обстежених площ.

На пізніх посівах озимої пшениці виявлено прояв кореневих гнилей на 3% обстежених  площ  якими уражено 1,5-3% рослин .