Про фітосанітарний стан розвитку шкідників та хвороб с/г культур в Рівненській області станом на 9 жовтня  2020 року

 

В звітний  період  жовтня утримувалась досить тепла  сира погода, середньодобова температура  склала 13-17°,  що на 5-6° вище за норму. Практично кожного дня проходили дощі, сума їх досягла 20 мм або 143%  багаторічних значень.

Така погода створює сприятливі умови  для проростання зерна  і появи сходів озимих зернових та росту ріпаків.

Продовжується  розмноження  мишоподібних гризунів на незораній стерні озимих культур   де нараховується по 4 жилі колонії на гектар, на багаторічних травах на одному гектарі  нараховується 4-6 жилих колоній.  На площах озимих зернових та ріпаку мишоподібних гризунів  на кінець  першої декади жовтня  не виявлено.

В посівах озимого ріпаку відмічається значна чисельність  і шкодочинність  білокрилки та попелиці до 15% заселених рослин, в при крайових полосах до 35% на 42% обстежених площ, несправжніми гусеницями ріпакового пильщика  заселено 2% рослин  на 7% обстежених площ.

Оптимальні показники температури  та вологості повітря  сприяють прояву  та розвитку альтернаріозу в посівах озимого ріпаку, з  ураженням до 5% рослин на 18% обстежених площ.

На ранніх посівах озимої пшениці, 9% обстежених площ,  виявлено ураження кореневими  гнилями  до 3%  рослин.

Триває накопичення  інфекції борошнистої роси , іржі, септоріозу та плямистостей на падалиці зернових культур, що при сприятливих погодних умовах вподальшому призведе до перезараження озимини.