Сигналізаційне повідомлення від 13 березня 2020 року. Про передпосівну підготовку насіння  ярих зернових культур

 

На території області починається сезон весняно-польових робіт.

Одним із основних питань під час проведення цього переоду є захист сільськогосподарських культур від шкідливих організмів, тому слід особливу увагу приділити протруюванню насіння  ярих зернови культур.

При проведенні вибіркової фітоекспертизи  насіння в господарствах області ярих ячменю, пшениці  та зернобобових культур виявлено збудники: гельмінтоспоріозу, альтернаріозу,  фузаріозу, бактеріозу, пліснявіння, свідчить про обов’язкове оздоровлення насіння шляхом протруювання його за 2-3 тижні до сівби або безпосередньо перед сівбою. Крім того, щоб не допустити ураження посівів ярих культур вірусними хворобами, проти перенощиків вірусних хвороб (злакові попелиці, хлібні блішки, злакові мухи), а також на тих площах де висока чисельність ґрунтових шкідників (личинки хрущів, гусениці озимої соки, дротяники) можна додавати протруйники інсектицидної дії.

Агроформуванням всіх форм власності рекомендуємо завчасно проводити протруювання, вибір препаратів  відповідного спектра дії та рівня захисної спроможності здійснювати відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 та правила особистої гігієни.

 

 

Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики

 та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки

Головного управління Держпродспоживслужби

в Рівненськійобласті