Інформування споживачів про наявність алергенів у харчових продуктах

 

6 серпня 2019 року відбулося введення в дію Закону України «Про інформацію для споживачів харчових продуктів».

Законом встановлено загальні принципи та вимоги щодо інформації про харчові продукти, зокрема стосовно їх маркування, а також обов’язки операторів ринку стосовно доведення цих даних до споживачів.

Однією з вимог зазначення у маркуванні харчових продуктах речовин або продуктів, що спричинюють алергічні реакції або непереносимість – алергенів.

Статтею 15 Закону України надаються роз’яснення, яким чином алергени повинні зазначатися на маркуванні харчових продуктів. Важливо наголосити на тому, що обов’язковою для надання є інформація про вміст алергенів, що визначені додатком № 1 до Закону. Алергени повинні зазначатися в переліку інгредієнтів харчового продукту, який має включати всі інгредієнти в порядку зменшення їх маси станом на момент їх використання у процесі виробництва харчового продукту. Крім того, назва алергенів має бути виділена серед решти інгредієнтів харчового продукту за допомогою шрифту, кольору, фону, стилю тощо.

Окрему увагу, споживачам та операторам ринку слід звернути на вимоги щодо інформування споживачів про вміст глютену. Що таке глютен, кому не можна його їсти та чому більшості споживачів все ж таки не варто відмовлятися від нього описано у відповідній статті Міністерства охорони здоров’я.