Виявлено ряд порушень товаровиробниками законодавства

 

При проведенні догляду за посівами в 2019 році було виявлено ряд порушень товаровиробниками законодавства в сфері захисту рослин, санітарних норм та правил при проведенні хімічних захисних обробок.

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області просить звернути увагу на дотримання техніки безпеки та санітарних норм при проведенні хімічних захисних обробок.

Нагадуємо, що

  • до роботи з пестицидами та агрохімікатами допускаються особи, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск.
  • Хімічні захисні обробки проводити лише після обстежень посівів, коли розвиток шкідливих організмів перевищує ЕПШ препаратами відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» з дотриманням регламентів їх застосування.
  • Обробки проводити в ранкові і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках (швидкість вітру до 4 м/с).
  • Працювати штанговими оприскувачами дозволяється не ближче ніж за 300 метрів до присадибних ділянок.
  • Адміністрація підприємства не пізніше ніж за дві доби до початку робіт зобов’язана повідомити сільську/селищну раду населеного пункту про проведення робіт із захисту рослин наземною апаратурою, вказавши назву препарату, діючу речовину і норму витрати препарату.