Інформаціяпро фітосанітарний стан розвитку шкідників та хворобсільськогосподарських культур в Рівненській областістаном на 25 вересня 2019 року

 

Звітний період в області, за даними Рівненського центру з гідрометеорології, відзначився контрастними змінами температурного фону, коли різниця середніх добових температур склала 12-13º. Показник середньодобової температури повітря за другу декаду відповідав багаторічним значенням.

Слабкі (3-5 мм) опади пройшли досить нерівномірно. Запаси продуктивної вологи в ґрунті на площах під посів озимини в південних районах є достатніми, в північних районах вони оцінюються як незадовільні, в центрі області критичні, що унеможливлює проростання насіння та стримує посів озимих зернових.

Низькі температурні показники останніх днів знизили активність заселення шкідниками падалиці зернових культур та посівів озимого ріпаку.

Озимий ріпак формує ІІ-IV пару листків на більшості площ, на ранніх посівах відмічається добре розвинута розетка. Чисельність білокрилки, попелиці та блішок значно зменшилась.

На падалиці озимих зернових триває слабкий розвиток борошнистої роси, плямистостей та бурої іржі. Кількість злакових мух, цикадок, блішок та польових клопів різко впала.

Триває активна життєдіяльність мишовидних гризунів на стерні та багаторічних травах. На посівах конюшини 3-4 року використання та неорних землях нараховується по 5-7 жилих колоній на гектар, зросла риюча здатність. Переселення гризунів на посіви зернових не спостерігається.