На Рівненщині буде проводитись пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області повідомляє, що з метою виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2019 рік, затверджених рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 28.12.2018 за № 3, на всій території нашої області загальною площею 14 400 км.кв., орієнтовно кінець вересня початок жовтня місяця цього року, розпочнеться кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак), проти сказу шляхом розповсюдження приманок з вакциною із літаків. Вакцинація буде розпочинатися з буферної зони (Млинівський, Демидівський та Радивилівський райони).

Розповсюдження приманок відбуватиметься над лісовими та польовими угіддями області, поза територіями населених пунктів та водойм. Коли жителі області побачать літаки АН-2, який розкидає приманки просимо не хвилюватися.

Приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясокісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Дані заходи забезпечать створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними  розповсюджувачами збудника сказу.

Прохання до жителів області: при виявленні приманок – не брати їх руками і не переносити з місця на місце, тим більше додому. Особливе прохання застерегти своїх дітей щоб при знайденні приманок з вакциною не грались нею, а тим більше не пробували її розламати.

Організація проведення пероральної вакцинації та всі витрати на її здійснення покладається на ТзОВ «Укрветпромпостач» згідно укладеного договору між Держпродспоживслужбою і ТзОВ «Укрветпромпостач».

Завдання Головного управління Держпродспоживслужби в області здійснення контролю за використанням антирабічної вакцини.