Результати роботи відділу ринкового та метрологічного нагляду за 1 півріччя 2019 року

 

У 1 півріччі 2019 року спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області на виконання плану роботи проведено 19 виїзних перевірок характеристик продукції щодо дотримання вимог законодавства про державний ринковий нагляд у розповсюджувачів продукції. Проведеними плановими перевірками встановлені порушення законодавства про державний ринковий нагляд у 14 суб’єктів господарювання.

Крім того, проведено 8 перевірок стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів та 4 позапланові перевірки характеристик продукції у розповсюджувачів.

Під час проведення перевірок характеристик продукції перевірено товарів на суму 362,97 тис грн, з них забраковано та тимчасово обмежено реалізацію товарів, які не відповідають встановленим вимогам технічних регламентів та інших нормативних документів на суму 28,376 тис грн.

За порушення вимог статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» складено 11 протоколів та винесено 11 постанов, сума застосованих штрафів до суб’єктів господарювання становить 35,700 тис грн.

За 1 півріччя 2019 року винесено 10 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони продукції на ринку, 10 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність, 33 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом усунення формальної невідповідності та 5 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку на строк проведення експертизи (випробування).