ВИПАДОК СКАЗУ

 

30.10.2018 року було зареєстровано випадок сказу собаки на території Володимирецького району. 29.10.2018 року о 17.30 год. житель с. Сошники в телефонному режимі повідомив службу державної ветеринарної медицини Володимирецького району про загибель домашнього собаки.

При виїзді на місце події встановлено, що 27.10.2018 року тварина почала проявляти дивну поведінку до власника, відмовлялася від корму та виявляла агресію. 28.10.2018 року собака наніс покус господарю через верхній одяг без пошкодження цілісності шкіри. Власник не надав тому значення, а на наступний день собака загинув.

Спеціалісти держветмедицини Володимирецького району відібрали патматеріал від трупа собаки та направили в Рівненську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження, де експертизою № 2071  від 30.10.2018 року встановлено захворювання собаки на сказ. Труп тварини спалено.

На території неблагополучного щодо сказу пункту проводяться заходи згідно Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин».

Спеціалістами Держпродспоживслужби та державної ветеринарної медицини вивчаються можливі контакти хворої собаки з іншими людьми та тваринами, проводиться вимушена дезінфекція, а також щеплення тварин проти сказу.

Готуються матеріали на засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації щодо відкриття неблагополучного пункту та введення карантинних обмежень по сказу. Складений план заходів по локалізації і ліквідації захворювання.