Уряд затвердив Порядок перерахування внесків за встановлення будинкових лічильників

 

Кабінет Міністрів України Постановою № 477 від 13 червня 2018 року затвердив Порядок перерахування виконавцем комунальної послуги оператору зовнішніх інженерних мереж сплачених споживачами комунальних послуг та власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання, внесків за встановлення вузлів комерційного обліку.

Як зазначено у затвердженому Порядку, він поширюється на виконавців комунальних послуг, які не є операторами відповідних зовнішніх інженерних мереж, а також на операторів зовнішніх інженерних мереж.

Це черговий підзаконний акт на виконання Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Нагадаємо, що згідно вимог Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (їх складових частин) мають відшкодовуватися споживачами відповідної комунальної послуги, а також власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання у такій будівлі, шляхом сплати виконавцю комунальної послуги внесків на обслуговування та заміну вузла комерційного обліку.

При цьому розмір внесків за заміну вузлів комерційного обліку визначається окремо для кожної будівлі. Сплата внесків розстрочується на п’ять років або на інший строк за згодою сторін.

Розмір внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку визначається окремо для кожної будівлі із розрахунку на один рік, для складової витрат на повірку ділиться на строк міжповірочного інтервалу.

Для будівель, де налічуються два та більше споживачів, внески за заміну та обслуговування вузлів комерційного обліку розподіляються за методикою визначення розміру внесків та їх розподілу між споживачами, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Загальний обсяг коштів за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку розраховується операторами зовнішніх інженерних мереж. Розміри внесків для споживачів комунальних послуг та власників (співвласників) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання, встановлюються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад для споживачів комунальних послуг відповідної територіальної громади.

Також нагадаємо, Постановою від 6 червня 2018 р. № 444 Кабінет Міністрів України затвердив Порядок інформування оператором зовнішніх інженерних мереж власників (співвласників) будівлі про намір встановлення вузла комерційного обліку, згідно якого мешканці повинні бути проінформовані про намір встановлення (не менш як за два місяці) вузла комерційного обліку, вартість його встановлення, розмір внеску за встановлення, а також порядок сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку.

Як визначено Порядком, оператор забезпечує доведення до відома власників (співвласників) будівлі інформації про намір встановити вузол комерційного обліку шляхом повідомлення на паперовому носії кожного власника (співвласника) будівлі протягом тридцяти днів з дня розміщення повідомлення на офіційному веб-сайті оператора зовнішніх інженерних мереж, а у разі відсутності такого веб-сайту – на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та у загальнодоступному місці на інформаційних стендах у під’їздах будівлі.