Фітосанітарний стан розвитку шкідників та хвороб сільськогосподарських культур в Рівненській області станом на 25 квітня 2017 року.

 

Середина календарної весни відзначилася  низьким температурним режимом. Середньодобові температури повітря у більшості днів другої декади були на  1-2° нижче  багаторічних значень та на 5-6° нижче  минулорічних температур і відповідали 6-7° тепла.
Максимальні температури повітря становили 13-14°, поверхні грунту – 28-36°. Мінімальні температури у нічні та ранкові години опускались до позначок 2-3° морозу у повітрі та  -5 -8° на висоті 2 см.
Темпи наростання ефективних температур у другій половині квітня значно сповільнились і на кінець другої декади сума ефективних температур вище +5º складала 73-100°, що лише на 10-25° вище багаторічних показників та на 100° менше минулорічних.
Опади впродовж другої — початку третьої декад не вирізнялись значною інтенсивністю, а їх сумарна кількість становила 7-9мм. Середня відносна вологість була в межах 59-66%, в останні дні спостерігалося зниження мінімальної відносної вологості до 30%.
Посіви озимої пшениці центральних районів продовжували рости без переходу між фазами розвитку за доброго стану рослин висотою 14-17см.
Озимий ріпак південних районів продовжує перебувати у фазі розвитку ”поява суцвіть”, його висота 14-30 см. Стан посівів добрий.
На переважній більшості площ ярого ячменю відмічаються  сходи, стан рослин добрий.
Дуже низький температурний фон звітного періоду був несприятливий для виходу із місць зимівлі та заселенню посівів шкідниками. Стримувалась яйцеклдка та відродження личинок стеблового  прихованохоботника в посівах озимого ріпаку, спостерігалася загибель відроджених личинок бурякової листкової попелиці на гілках калини.
Розвиток хвороб та перезараження рослин с/г культур хворобами в звітний період був дуже  слабким і носив локальний характер лише в південних районах  області. В послідуючий  період, з підвищенням температурного режиму та вологості повітря, в області очікується значний ріст інтенсивності захворюваності озимої пшениці та ріпаку, ранніх ярих культур.

Вам також має сподобатись...