Про спалах кишкової інфекції в Мізоцькій школі-інтернат

 

Станом на 24.09.2018 число захворілих на кишкову інфекцію зросло до 16, із них 14 вихованців школи-інтернату та 2 працівники закладу (кухар та вихователь).

Всі захворілі перебувають на стаціонарному лікуванні в інфекційних відділеннях, із них 11 в Здолбунівської ЦРЛ, 4 – Млинівській ЦРЛ, 1 – Костопільській ЦРЛ.

При отриманні повідомлення про спалах 20.09.2018 Головним управлінням спільно із Здолбунівський районним управлінням проведено позаплановий захід державного контролю стосовно додержання гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами на харчоблоці школи-інтернату. По виявлених недоліках керівництву закладу вручено припис.

21.09.2018 складено протокол про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Наказом адміністрації закладу від 20.09.2018 року припинено навчальний процес та роботу харчоблоку. Вихованці закладу без клінічних симптомів кишкової інфекції відправлені додому. Держпродспоживслужбою організовано нагляд за контактними по місцю проживання.

Направлені матеріали в Національну поліцію. Відкрито кримінальне провадження.

Наразі тривають лабораторні дослідження, які проводяться на замовлення служби, відповідно до заключних договорів. Уточнюється збудник, який спричинив розвиток спалаху та ймовірні фактори передачі інфекції. Про результати буде повідомлено пізніше.

Продовжується робота з локалізації та ліквідації спалаху.