Про роботу в осередку спалаху кишкової інфекції у Мізоцькій школі-інтернат

 

20 вересня 2018 року Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області отримало повідомлення про спалах кишкової інфекції в Мізоцькій школі-інтернат. Для проведення епідемічного розслідування був  здійснений виїзд в осередок спалаху. 

На замовлення Держпродспоживслужби відповідно до заключних договорів ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» відібрано такі проби для проведення лабораторних досліджень: 16 проб харчових продуктів, 60 змивів, 3 проби питної води, раптово обстежено 20 осіб із персоналу закладу (насамперед, працівників харчоблоку).

Спеціалістами служби проведено позаплановий захід державного контролю стосовно додержання гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами на харчоблоці школи-інтернату.

По виявлених недоліках керівництву закладу вручено припис.

Складено протокол про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Наказом по закладу від 20.09.2018 року припинено навчальний процес та роботу харчоблоку. Вихованці закладу без клінічних симптомів кишкової інфекції відправлені додому. Держпродспоживслужбою організовано нагляд за контактними по місцю проживання.

Направлена інформація в Національну поліцію.

На даний момент на стаціонарному лікуванні перебуває 9 осіб, із них 7 вихованців та 2 працівники школи-інтернату.

Триває робота по локалізації та ліквідації осередку кишкової інфекції.