ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИПАДОК СКАЗУ В КОСТОПІЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області повідомляє, що 07.08.2018 року було зареєстровано випадок сказу лисиці на території Костопільського району.

В службу державної ветеринарної медицини Костопільського району звернувся житель с. Лісопіль і повідомив про те, що вночі близько 4.00 год. 06.08.2018 року він почув гавкіт собаки. Вийшовши на подвір’я побачив, що лисиця гризеться з його собакою. При спробі відігнати лисицю, вона нанесла власнику собаки подряпини, після чого він забив її лопатою. Спеціалісти держветмедицини Костопільського району терміново виїхали на місце події, відібрали патматеріал та направили в Рівненську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження. Труп лисиці спалено.

На території неблагополучного щодо сказу пункту проводяться заходи згідно Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин». Спеціалістами Держпродспоживслужби та державної ветеринарної медицини вивчаються можливі контакти хворої лисиці з іншими людьми та тваринами, проводиться вимушена дезінфекція, а також щеплення тварин проти сказу. Готуються матеріали на засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, щодо відкриття неблагополучного пункту та введення карантинних обмежень по сказу. Складений план заходів по локалізації і ліквідації захворювання.