Відбувся семінар з обговорення проблемних питань у сфері захисту прав споживачів та шляхів їх вирішення

 

26.07.2018 року в адміністративній будівлі Сарненської районної державної адміністрації, за участю працівників Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, відповідно до п. 14 Плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року, затвердженою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року № 983-р. та Дорожньої карти щодо виконання Плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року, затвердженої наказом Держпродспоживслужби від 18.05.2018 № 409, відбувся семінар для представників районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад районів, громадських об’єднань споживачів та суб’єктів господарювання (виробників, імпортерів та розповсюджувачів продукції) з обговорення проблемних питань у сфері захисту прав споживачів та шляхів їх вирішення.

В заходах взяли участь: керівництво ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області, керівники відділів управління захисту споживачів (відділу ринкового та метрологічного нагляду, відділу контролю за рекламою дотриманням антитютюнового законодавством та пробірного контролю, відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг), сектору контролю за регульованими цінами.

Розглянуті питання практичного застосування чинного законодавства про захист прав споживачів, які найчастіше виникають у фахівців вищезазначених відділів при наданні консультацій, роз’яснень споживачам, в тому числі при роботі інформаційно-консультаційної «гарячої лінії».

Також під час семінару йшлося про особливості формування та реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів, ринкового нагляду, метрології та ціноутворення, а також основні підходи європейської практики в даній галузі.

Зазначений захід проведено з метою запобігання  та оперативного реагування щодо порушення суб’єктами господарювання вимог законодавства про захист прав споживачів.