Cпалах африканської чуми свиней в свиногосподарстві ПАТ «Мирогощанський аграрій»

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області інформує, що 03.07.2018 року в свиногосподарстві ПАТ «Мирогощанський аграрій» поблизу с. Костянець Дубенського району Рівненської області зафіксовано спалах африканської чуми свиней.
02.07.2018 року до начальника Дубенського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області звернувся в. о директора ПАТ «Мирогощанський аграрій» та повідомив про загибель свиней на свинофермі.
В той же день група за участю спеціалістів Дубенського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, Дубенської районної лікарні ветеринарної медицини та Рівненської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, виїхала на свиноферму з метою епізоотичного обстеження та відбору патологічного матеріалу.
При виїзді на місце події стало відомо що зранку 01.07.2018 року загинуло 5 голів поросят, в яких клінічні ознаки захворювання не проявлялися, а 02.07.2018 року загинуло ще 3 голови поросят віком від 2 до 4 місяці. Під час обстеження відмічено 15 голів хворих з ознаками пригнічення, відказу від корму, температура тіла у двох поросят становила 410С, а в інших хворих в межах норми.
При розтині трупів в одного з поросят була збільшена селезінка, дряблої консистенції та значні підшкірні крововиливи, в двох інших поросят характерних змін у внутрішніх органах не виявлено.
В господарстві наявні два приміщення в яких утримається 268 голів свиней різних вікових груп.
Цього ж дня спеціалістами ветеринарної медицини було відібрано патологічний матеріал від трьох загинувших свиней та направлено в Львівську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження на АЧС.
03.07.2018 року встановлено захворювання свиней на АЧС (Звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 000808 п.м./18 від 03 липня 2018 року).
Спеціалісти головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області надають практичну та методичну допомогу в організації та проведенні першочергових робіт по локалізації спалаху та проведенні ДНПК при Дубенській райдержадміністрації, яке заплановано на 17.00 год. 03.07.2018 року.
В неблагополучному пункті проводяться заходи по локалізації та ліквідації африканської чуми свиней відповідно до “Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней” затвердженої Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.03.2017 р. №111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 р. за №432/30300.