Про проведену роботу за 9 місяців 2017 року щодо дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів, законодавства про рекламу та розгляду звернень громадян

 
Переглянути

Впродовж 9 – ти місяців 2017 року спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області проведено 70 перевірок у суб’єктів господарювання різних форм власності, з них: 61 планових заходів та 9 – позапланових, у тому числі:

  • щодо дотримання вимог чинного законодавства про захист прав споживачів при реалізації непродовольчих товарів проведено 20 планових перевірок, у суб’єктів господарювання виявлено різного роду порушення вимог законодавства про захист прав споживачів;

  • щодо дотримання вимог чинного законодавства про захист прав споживачів при наданні послуг проведено 41 планову перевірку, у суб’єктів господарювання виявлено різного роду порушення вимог законодавства про захист прав споживачів;

  • щодо дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів при реалізації продовольчих товарів по зверненню споживачів проведено – 1 позапланову перевірку, порушень у суб’єкта господарювання не виявлено;

  • щодо дотримання вимог чинного законодавства про захист прав споживачів при реалізації непродовольчих товарів проведено 7 позапланових перевірок, у 6 – ти суб’єктів господарювання виявлені різного роду порушення вимог чинного законодавства про захист прав споживачів;

  • щодо дотримання вимог чинного законодавства про захист прав споживачів при наданні послуг проведено 1 позапланову перевірку, у субєкта господарювання виявлено порушення вимог законодавства про захист прав споживачів.

Протягом 9-ти місяців 2017 року перевірено безпеку продукції на суму 85,4 тис. грн., забраковано та тимчасово знято з реалізації – на суму 28,53 тис. грн, або 33,4 % від вартості перевіреної продукції.

За виявлені порушення вимог чинного законодавства про захист прав споживачів до адміністративної відповідальності притягнуто 68 посадових осіб, сума штрафів склала 11,73 тис. грн. Відповідно до статті 23 Закону України «Про захист прав споживачів» до 25 – ти суб’єктів господарської діяльності застосовано адміністративно – господарські cанкції на суму 9,8 тис. грн.

Впродовж 9-ти місяців 2017 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області одержано 688 звернень щодо порушення прав споживачів у відповідності до вимог законодавства про захист прав споживачів, із них:

  • 108 письмових звернень від громадян щодо порушення їх прав відповідно до вимог законодавства про захист прав споживачів, 8 звернень споживачів надійшло письмово, та 48 звернень – із Урядової «гарячої лінії»;

  • на особистому прийомі громадян – 526;

із усіх звернень, що надійшли на адресу управління:

  • на якість продовольчих товарів – 23;

  • на якість непродовольчих товарів – 409;

  • на якість надання послуг – 256.

Спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління

Держпродспоживслужби в Рівненській області розглянуто всього 680 звернень, за результатами розгляду звернень споживачам повернуто кошти у сумі 62,17 тис. грн.

Впродовж 9 – ти місяців 2017 року спеціалістами управління захисту

споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області досліджено 103 рекламоносії, з них виявлено порушення у 32 – х, що складає 31,1 % від досліджених, заведено 32 справи за ознаками порушень законодавства по рекламу, 15 справ розглянуто, 1 справу припинено у зв’язку із непідтвердженням ознак порушень вимог законодавства про рекламу, 16 справ знаходиться у стадії дослідження.

За виявлені порушення законодавства про рекламу до 15 – ти субєктів господарської діяльності застосовано штрафів на суму 11,94 тис. грн, із них сплачено у добровільному порядку 8,94 тис. грн., або 74,9 %.

Впродовж звітного періоду розміщено 12 публікацій на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, працівники управління взяли участь у 5 – ти телевізійних ефірах та 5 – ти радіпередачах, присячених вимогам законодавства про захист прав споживачів. Проведено дві зустрічі із учнями та студентами навчальних закладів Рівненщини, де працівники управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області інформували слухачів про роботу управління у сфері захисту прав споживачів. Найбільш актуальними питаннями є правова освіта громадян у разі придбання товару, замовлення послуг неналежної якості.

Безпека продукції, що реалізується на споживчому ринку Рівненської області знаходиться на постійному контролі в управлінні захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області постійно проводиться робота щодо виявлення порушень законодавства про рекламу та здійснюється контроль за рекламою, що розповсюджується на території Рівненської області.

Вам також має сподобатись...