До уваги покупців насіння та садивного матеріалу!

 

Відділ контролю нагляду в насінництві та розсадництві  Управління фітосанітарної безпеки нагадує, що для посіву необхідно використовувати сертифіковане насіння і садивний матеріал.

При купівлі насіння споживач повинен вимагати, а виробник чи реалізатор  надати супровідний документ на закуплене ним насіння згідно ДСТУ 4138-2002, які виписуються на основі Сертифікату, що засвідчує сортові якості насіння (садивного матеріалу) та Сертифікату , що засвідчує посівні якості насіння (садивного матеріалу), де обов’язково зазначити кому і в якій кількості реалізовано насіння (садивний матеріал).

До них відносять:

  • «Атестат на насіння» – на добазове (оригінальне) та базове (елітне) насіння;
  • «Свідоцтво на насіння» – на сертифіковане (репродукційне)  насіння;
  • «Свідоцтво на гібридне насіння» – на насіння першого покоління гібридів.

 

Шановні виробники та реалізатори насіння та садивного матеріалу, якщо у вас виникли сумніви стосовно придбаного насіння якщо ви бажаєте перевірити минулорічні залишки насіння ви зможете це зробити в ДУ“Рівненська обласна фітосанітарна лабораторія” – відділ з визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу , за адресою м.Рівне вул.Малорівненська 91 Б.

Розмір плати за вказані послуги проводиться згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 року № 96.

 

Аналізи проводитимуться на визначення за наступними критеріями:

  • визначення чистоти зразка насіння — 34,82 грн;
  • визначення маси 1000 насінин — 30,56 грн;
  • визначення схожості, енергії проростання насіння — 35,70 грн;
  • визначення вологості зразка насіння — 32,92 грн.

 

Для визначення посівних якостей насіння та/або товарних якостей садивного матеріалу суб’єкт господарювання подає до ДУ “Рівненська фітолабораторія” заявку відповідного зразка, згідно додатку. Протокол випробувань видається згідно вимог чинного законодавства після оплати послуги.

 

Також повідомляємо, що набула чинності Постанова КМУ від 18.08.2017р. № 615  « Про затвердження Порядку арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу та Порядку оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу».

Вам також має сподобатись...