Щодо випадку АЧС в с. Острівці (Дубровицький район, Рівненська область)

 

В індивідуальному господарстві  в с. Острівці (Дубровицький район, Рівненська область), було зареєстровано захворювання та загибель свині.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 16.08.2017 встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 006565 п.м./17 від 16.08.2017).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 17.08.2017 проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дубровицькій районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

Відповідно до рішення визначено неблагополучний пункт (вогнище) по АЧС особисте господарство громадянина Позняка М.М., жителя с. Острівці Дубровицького району.

В неблагополучному пункті (вогнищі) 16.08.2017 року працювали спеціалісти Дубровицького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області та Дубровицькоїрайдержлікарні ветеринарної медицини, працівники Дубровицького відділення поліції Сарненського відділу поліції ГУ НП в Рівненській області та ДПРЧ-14 ГУ ДСНС України у Рівненській області та інші. В рамках прийнятого «Плану заходів по профілактиці, недопущенню поширення та ліквідації захворювання на АЧС в епізоотичному вогнищі» 17.08.2017 року було проведено відповідні заходи, а саме проведені роботи з умертвіння свиней. Трупи тварин спалено у визначеному місці, за межами населеного пункту, та захоронено. У приміщенні де утримувались свині проведено вимушену дезінфекцію.

В зоні захисту, а саме в с. Острівці, с. Мочулище та територія, що оточує неблагополучний пункт на віддалі не менше 3 км від вогнища, але до межі наступних населених пунктів с. Крупове, м. Дубровиця необхідно забезпечити забій всіх клінічно здорових свиней, які утримуються у підсобних індивідуальних господарствах громадян.

У зоні нагляду органам місцевого самоврядування доручено провести збори громадян у населених пунктах з проведенням роз’яснювальної роботи щодо вжиття заходів для профілактики чи у разі підозри виникнення АЧС.

Вам також має сподобатись...